35 Haftalık Bebek Kilosu Kaçtır ?
35 Haftalık Bebek Kilosu Kaçtır ?

35 haftalık bir bebeğin ortalama ağırlığı yaklaşık 2.4 kg ile 2.6 kg arasındadır. Ancak her bebek farklı olduğu için bu ağırlıkta değişiklikler olabilir. Bu nedenle, bebeğin kilosu hakkında kesin bir bilgi edinmek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Doktorunuz, bebeğinizin sağlık durumu ve gelişimi hakkında size daha detaylı bilgi verebilir.

35 haftalık bir bebeğin en yüksek beklenen kilosu ortalama olarak 2,8 kg ile 3 kg arasındadır. Ancak her bebek farklı olduğu için, bazı bebekler bu ağırlığı aşabilir veya altında kalabilirler. Bebeğin büyüme ve gelişimi anne sağlığı, beslenmesi, genetik faktörler ve diğer çevresel faktörler gibi birçok faktöre bağlıdır. Doktorunuz, gebeliğiniz boyunca bebeğinizin büyümesini ve gelişimini izlemek için düzenli olarak ultrason muayeneleri yapacaktır ve bu sayede bebeğinizin beklenen ağırlığı hakkında size daha doğru bir tahmin verebilir.

"Son Ayda Bebeklerin Kilosu Nasıl Değişir?

Son ayda bebeğiniz hala büyümek için zamanı vardır ve yaklaşık olarak her gün 30 gram ağırlık kazanmaya devam edecektir. Bebeğinizin ağırlığı arttıkça, amniyon sıvısı da azalmaya başlayacaktır.

  1. Haftada Bebeğin Gelişimi

Bebeğinizin hareketleri sadece göbeğinizdeki hareketlenmelerle anlaşılmayabilir. Bebeğinizin pozisyonuna göre, göbeğinizde ritmik seyirmeler ya da hıçkırık tutması nedeniyle hareketlenmeler görebilirsiniz. Bebeğiniz artık daha büyük olduğu için hareketleri biraz rahatsız edici gelebilir.

  1. Haftada Annedeki Değişim

Rahminiz normalden birkaç kat daha büyük olduğundan, kaburgalarınızın altına yerleşmiştir. Bu nefes darlığına ve halsizlik hissine neden olabilir. Kendinizi yormamaya ve dinlenmeye çalışın.

Bebeğinizin hareketleri rahatsız ediciyse pozisyonunuzu değiştirmeyi deneyin. Yan yatmak bebeğinizi hareketlendirmeye yardımcı olabilir ve daha rahat hissetmenizi sağlayabilir.

Gebeliğin son haftalarında bebeğinizin hareketleri farklı gelebilir ancak hala düzenli hareket etmelidir. Eğer bebeğinizin hareketleri normalden farklıysa veya hareketleri konusunda endişeleriniz varsa, doktorunuza danışın.

Gebelik izni alarak dinlenmenin keyfini çıkarın ve öğrendiğiniz nefes tekniklerini uygulayın."
Sponsor Bağlantı